لباس کار دو تکه

لباس کار دو تکه:

امروزه مطابق با قانون کار استفاده از لباس کار صنعتی امری ضروری است که در صورت انتخاب صحیح لباس می تواند موجب ایجاد نظم، افزایش آراستگی ظاهری ، یکدست شدن و سامان دهی محیط های کاری و … گردد.

لباس کار دو تکه یکی از رایج ترین انواع لباسکار برای تمامی مشاغل محسوب می شود. این نوع لباس می تواند هم در محیط های صنعتی و هم به عنوان لباس کار اداری مورد استفاده قرار گیرد. لباس کار دو تکه شامل یک بخش بالاتنه مانند کاپشن، تی شرت یا بلوز و یک بخش پایین تنه یا همان شلوار می باشد. این شلوارها می توانند به صورت دکمه ای یا دارای کش تولید شوند.

یکی از رایج ترین انواع پارچه برای تولید لباس کار دو تکه پارچه کجراه می باشد، البته با توجه به دما و شرایط محیط، لباسکار دو تکه مناسب از جنس های مختلفی مانند کتان، پلی استر یا غیره نیز تولید می شود. قیمت لباس کار دو تکه به طور مستقیم به جنس و میزان پارچه به کار رفته شده در دوخت بستگی دارد، زیرا هرچه پارچه بکار رفته بیشتر باشد یا ویژگی های به خصوصی مانند مقاومت در برابر حرارت یا الکتریسیته داشته باشد، هزینه تولید لباس کار دو تکه بیشتر خواهد بود. لباس کارهای دو تکه از روش های مختلفی دوخته می شوند که علاوه بر تفاوت در ظاهر باعث تفاوت در کیفیت لباس کار نیز می شود. 

لباسکار دوتیکه
لباس کار دو تکه یکی از رایج ترین انواع لباسکارهای موجود برای تمام مشاغل می باشد، این نوع لباس می تواند هم در محیط های صنعتی و هم حتی به عنوان لباس کار اداری مورد استفاده قرار گیرد. لباس کار دو تکه شامل یک بخش بالاتنه مانند کاپشن، تیشرت یا بلوز و یک بخش پایین تنه یا همان شلوار می باشد، که این شلوارها می توانند به صورت دکمه ای یا دارای کش تولید شوند.

کاربرد:


افراد در مشاغل مختلف از رده کارگر تا سرپرست و مهندس،از لباسکار صنعتی استفاده می کنند تا از بدن خود در برابر نفوذ انواع آلودگی ها و یا خطرات و اتفاقات ناگهانی که ممکن است در حین کار رخ بدهد، محافظت کنند.

به دلیل تنوع مدل، جنس و رنگ این گونه از لباسکارها، در بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار میگیرد که از جمله آن می توان به صنایع نفت و گاز، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، صنایع اتومبیل سازی، ساختمانی، فلزی، معادن، مراکز خدماتی و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

همچنین به دلیل امکان پوشیدن لباسکار دو تکه آن روی لباس های دیگر و گرم ماندن در فصول سرد سال است، به خصوص اگر این لباس کار دو تکه کاپشن و شلوار باشد یک گزینه اینده آل به عنوان لباس کار زمستانی به شمار میرود.

 

مدل دوخت لباسکار دو تکه:

لباس کار دو تکه  که شامل یک کاپشن جهت پوشش بالا تنه و یک شلوار جهت پوشش پایین تنه می باشد . این دو بخش مستقل و جدا از هم می باشند و می توان هریک را بدون دیگری نیز استفاده کرد. ویژگی‌های ظاهری لباسکار دوتکه شامل مدل، رنگ‌بندی و تعداد جیب می‌شوند. به عنوان مثال این لباس‌ها در رنگ‌های متنوعی نظیر طوسی، مشکی، قرمز، آبی و … تولید می شوند. البته اغلب این لباس‌ها دارای ترکیبی از این دو رنگ هستند.

همچنین در این لباس‌ها معمولاً دو یا چهار عدد جیب بر روی شلوار و چهار جیب بر روی کاپشن کار تعبیه شده است، به دلیل استفاده بخش زیادی از مشاغل صنعتی از این نوع لباس کار، تعداد زیادی جیب روی بالاتنه یا شلوار قرار می دهند تا کارکنان بخش های فنی و تعمیرگاهی بتوانند لوازم خود را در آن قرار دهند. نکته‌ مهم دیگری که باید در هنگام خرید به آن توجه شود، وجود یا عدم وجود جای کمربند است. به طور معمول از زیپ در لباس کارهای صنعتی استفاده نمی شود و به جای آن از چسب استفاده می شود.

امکان سفارشی سازی لباس کارهای دو تکه نیز وجود دارد، به این معنی که شرکت های تولیدی شرایط دوخت یا چاپ لوگو یا برند شرکت ها را فراهم می کنند. همچنین هر شرکت میتواند برای هر بخش مجموعه خود لباس کار دو تکه جداگانه ای تهیه کند، به این معنی که هر جایگاه شغلی لباس کار مخصوص به خود را داشته باشد. یکی از مزایای استفاده از لباس کار دو تکه، امکان پوشیدن آن روی لباس های دیگر و گرم ماندن در فصول سرد سال است، به خصوص اگر این لباس کار دو تکه کاپشن و شلوار باشد یک گزینه اینده آل به عنوان لباس کار زمستانی به شمار میرود.