لباس کار یکسره:

بیلرسوت، بویلرسوت یا Coverall اصطلاحات یکسانی هستند که به نوع خاصی از لباس کار اشاره میکنند. این نوع لباس ها که به صورت یکسره تولید می شوند، تمام بدن را می پوشانند و به همین جهت به آنها یکسره نیز گفته می شود. بیلرسوت ها با توجه به شرایط محیط کار می توانند آستین کوتاه یا بلند باشند و به طور معمول روی لباس های شخصی پوشیده می شوند، این باعث می شود لباس کار یکسره برای محافظت از لباس های شخصی در محیط های کثیف یا برای محافظت از کل بدن در شرایط کاری خطرناک، انتخاب مناسبی باشد. تفاوت بیلرسوت و لباسکار دو بنده در قسمت بالاتنه می باشد که در دوبنده مانند یک جلیقه یا پیش بند بوده و به طور کامل بالاتنه را نمی پوشاند، به همین دلیل محافظت کمتری نسبت به بیلرسوت ها دارند، اما امکان آزادی حرکت بیشتری را فراهم میکند.

نکته ای که هنگام انتخاب هر نوع لباس کار باید مد نظر قرار میگیرد، نوع شغل هر فرد است که بر اساس آن مدل، اندازه، ضخامت پارچه و حتی تعداد و نوع جیب تعیین میگردد. به علاوه، نوع محیطی که فرد در آن مشغول به کار است نیز بر انتخاب نوع لباسکار و ویژگی های آن تاثیر گذار است. در صورتی که بدن فرد در محیط کاری با مواد شیمیایی، الکتریسیته یا آتش در ارتباط باشد، حتما باید بیلرسوت با ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر هر کدام از این عوامل محیطی خطرناک انتخاب شود. اگر در محیط ازاد کار می کنید، باید لباس کار متناسب با فصل مورد استفاده یعنی زمستانه یا تابستانه خریداری شود تا به فرد احساس راحتی پوشش دهد و در برابر گرما و سرما مقاومت کافی را داشته باشد.

لباس کار یکسره

کاربرد:

یکی از پرکاربردترین انواع لباس کار، بیلرسوت می باشد که در هر نوع شغلی قابل استفاده است و مزایای زیادی را به همراه دارد. با توجه به نوع شغل و نیاز های ایمنی مربو ط به آن، طیف وسیعی از انواع لباس کار یکسره تولید می شود.

لباس کار یکسره در بسیاری از  صنایع مورد استفاده قرار میگیرد که از جمله آن می توان به صنایع ساختمانی، شرکت های مناطق نفت و گاز، پالایشگاه ها ، مراکز بهداشتی و خدماتی ، نقاشان و دکوراتورها اشاره کرد.

مدل دوخت

همانگونه که پیش از این بیان شد، لباسکار یکسره تمامی بدن را می پوشاند و معمولا روی لباس های زیرین پوشیده می شود. همانطور که از نام این روپوش ها مشخص است، در دسته لباس کار یک تکه قرار دارد. قسمت بالاتنه و شلوار این لباس ها هم متصل است و توسط دکمه و زیپ در بالاتنه بسته می شود. این نوع لباسکار بالاترین میزان ایمنی را برای فرد به وجود می آورد، زیرا یا داشتن پوشش یکسره، می تواند از شخص در برابر پاشش مواد شیمیایی یا جرقه محافظت کند.