نکات مهم در خرید لباس کار:

لباس کارنکات مهم در خرید لباس کار:

لباسکار متناسب با شرایط کاری گوناگون باید حافظ جان افراد باشد و از وی در برابر خطرات محیطی که سلامتی اش را تهدید میکند، محافظت کند. لباسکار ها انواع مختلفی دارند و  برای انتخاب و خرید مناسب، عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت.

نکات کلیدی در انتخاب لباسکار مناسب:

1-نوع لباسکار

2-اندازه و سایز

3-جنس و بافت

4-رنگ

5-کیفیت دوخت

 

1-نوع لباسکار

هر شغل و پیشه ای از لباس مخصوص به خود برخوردار است. نوع شغل و شرایط محیطی نقش کلیدی در انتخاب لباسکار مناسب ایفا میکنند. بر اساس نوع شغل وکاربرد نهایی، انواع لباسکارهای دو تکه، بیلر، دوبنده و غیره

2-اندازه و سایز

از آنجایی که هر فرد به صورت روزانه دست کم 8 الی 12 ساعت کاری را با لباس خود سپری میکند، راحتی لباسی که بر تن میکند بسیار حائز اهمیت است و بر میزان کارکرد آن تاثیر مستقیم میگذارد. از این رو باید لباسکار متناسب با سایز با سایز هر فرد باشد. لباس کوچک و تنگ سبب ایجاد محدودیت در حرکت و فعالیت می‌شود، لباس گشاد و بزرگ هم دست و پا گیر خواهد بود و راندمان کیفیت کار را پایین می آورد.

3-جنس و بافت

در هنگام خرید لباسکار می بایست بر اساس شغل خود اقدام به انتخاب پارچه مناسب لباس کار نموده تا علاوه بر ایمنی فرد در آن احساس راحتی داشته باشد. . برای مثال لباس آتش نشان ها باید عایق باشد و در مجاورت آتش، شعله ور نشود. همچنین لباس کارکنان شرکت نفت و گاز باید در برابر جرقه آتش مقاوم باشد و پارچه مورد استفاده در تولید این لباس ها باید دارای خواص آنتی استاتیک باشد و درصد پنبه بالایی داشته باشد. در محیط هایی که فرد در معرض خطرات برق گرفتگی قرار دارد می بایست از پارچه هایی از جنس غیر رسانا استفاده نماید و در تولید لباس کار چنین افرادی می بایست از وجود هرگونه اجسام فلزی اجتناب گردد( اجسام فلزی همچون زیپ و…)

همچنین پارچه لباس کار از نظر راحتی و شست و شوی آن می بایست دارای جنس مناسبی باشد و خرید لباس کار با پارچه هایی از جنس نا مناسب طول عمر کمتری را خواهد داشت و در اثر شست و شو کیفیت اولیه خود را از دست خواهد داد.

4-رنگ

بر اساس شرایط محیطی و ارگانی که هر فرد در آن مشغول به کار است رنگ لباس نیز اهمیت خواهد داشت. به طور مثال در صورتی که فرد از لباسکار در  مناطق تاریک مانند تونل ها، معادن یا در تاریکی شب استفاده نمایید، باید مجهز به علائم شبرنگ باشد تا در تاریکی سبب مشخص شدن او شود. لباس کار آتش نشان ها ، پاکبانان شهرداری و پلیس مجهز به شبرنگ است. نکته ای که در انتخاب نوع رنگ باید به آن توجه شود، ثبات رنگ در برابر سایش و شست و شو است. 

5-کیفیت دوخت

قطعاً بخشی از این کیفیت لباسکار در گرو کیفیت و دوخت لباسکار است. لباس کار می بایست دارای دوخت های متناسب با لباس و مقاوم در برابر پارگی و آسیب باشد. همچنین بر اساس شرایطی که افراد از آن استفاده می نمایند و احتمال آسیب به لباس است می بایست مقاومت بالاتری داشته باشند تا بتوان از آن در طولانی مدت استفاده نمود. اگر کیفیت و مرغوبیت دوخت لباسکار با توجه به حجم فعالیت کاری کم و پایین باشد، خیلی زود مجبور به تعویض آن میشوید و باید هزینه مضاعف بپردازید. به علت شرایط ویژه ای که از لباس کار استفاده می شود می بایست دارای استانداردهای لازم و کیفیت بالا باشد، لذا خرید لباس کار خود را حتما از شرکت های معتبر انجام دهید.

شرکت الیاف ترمه اسپادانا متخصص در زمینه تولید لباسکار صنعتی در انواع مدل ها و  بر اساس استانداردهای روز دنیا آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز است. جهت خرید و مشاوره در خصوص مدل و قیمت لباسکارها می توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

پست های مرتبط