نوعی الیاف مصنوعی ، الیاف مصنوعی حاصل از پلیمریزاسیون تراکمی دی متیل ترفتالات  (DMT) یا اسید ترفتالیک و اتیلن گلایکول است . الیاف پلی استر با نامهای تجاری مختلفی مثل داکرون و تریلن و به روش ذوب ریسی به بازار عرضه می شوند . یکی از پر مصرف ترین کاربردهای این نوع الیاف ، موکت و کف پوش ها و از دیگر مصارف آن در صنایع خواب و پر کردنی مانند بالش ، لحاف و تشک ، عروسک سازی می باشد.این نوع الیاف به صورت سفید ، نیمه مات و برایت برای کابردهای متداول و هم چنین در رنگ های مختلف عرضه می شود .

پلی استر به دلیل سختی و دوام بالا ، اغلب به عنوان تن‌پوش و لباس ، انواع منسوجات و کالاهای خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلی‌استر ، لیفی مستحکم است که در برابر حرکت‌های سنگین و مستمر، مقاومت می‌کند . خاصیت آب‌گریز بودن آن باعث می‌شود تا به عنوان ماده‌ای ایده‌آل در محیط‌های خیس یا نم‌دار مورداستفاده قرار گیرد.

اگر چه پلیمر غالب در این الیاف، PET است، ولی پلی استرهای دیگر نیز جایگاه خود را دارند. پلی بوتیلن ترفتالات (PBT) و اخیراً پلی تری متیل ترفتالات (PTT)، به دلیل جهندگی برتر لیف آن ها، در الیاف فرش استفاده می شوند.