تولید و توزیع لباس کار

تولید و توزیع و تامین لباس کار مجموعه ها و سازمان های مختلف در سراسر کشور

انواع لباس کار:

نکات مهم در خرید لباس کار:

1-نوع لباسکار

هر شغل و پیشه ای از لباس مخصوص به خود برخوردار است. نوع شغل و شرایط محیطی نقش کلیدی در انتخاب لباسکار مناسب ایفا میکنند. بر اساس نوع شغل وکاربرد نهایی، انواع لباسکارهای دو تکه، بیلر، دوبنده و غیره

2-اندازه و سایز

از آنجایی که هر فرد به صورت روزانه دست کم 8 الی 12 ساعت کاری را با لباس خود سپری میکند، راحتی لباسی که بر تن میکند بسیار حائز اهمیت است و بر میزان کارکرد آن تاثیر مستقیم میگذارد. از این رو باید لباسکار متناسب با سایز با سایز هر فرد باشد. لباس کوچک و تنگ سبب ایجاد محدودیت در حرکت و فعالیت می‌شود، لباس گشاد و بزرگ هم دست و پا گیر خواهد بود و راندمان کیفیت کار را پایین می آورد.

3-جنس و بافت

در هنگام خرید لباسکار می بایست بر اساس شغل خود اقدام به انتخاب پارچه مناسب لباس کار نموده تا علاوه بر ایمنی فرد در آن احساس راحتی داشته باشد. . برای مثال لباس آتش نشان ها باید عایق باشد و در مجاورت آتش، شعله ور نشود. همچنین لباس کارکنان شرکت نفت و گاز باید در برابر جرقه آتش مقاوم باشد و پارچه مورد استفاده در تولید این لباس ها باید دارای خواص آنتی استاتیک باشد و درصد پنبه بالایی داشته باشد. در محیط هایی که فرد در معرض خطرات برق گرفتگی قرار دارد می بایست از پارچه هایی از جنس غیر رسانا استفاده نماید و در تولید لباس کار چنین افرادی می بایست از وجود هرگونه اجسام فلزی اجتناب گردد( اجسام فلزی همچون زیپ و...)

4-رنگ

بر اساس شرایط محیطی و ارگانی که هر فرد در آن مشغول به کار است رنگ لباس نیز اهمیت خواهد داشت. به طور مثال در صورتی که فرد از لباسکار در  مناطق تاریک مانند تونل ها، معادن یا در تاریکی شب استفاده نمایید، باید مجهز به علائم شبرنگ باشد تا در تاریکی سبب مشخص شدن او شود. لباس کار آتش نشان ها ، پاکبانان شهرداری و پلیس مجهز به شبرنگ است. نکته ای که در انتخاب نوع رنگ باید به آن توجه شود، ثبات رنگ در برابر سایش و شست و شو است. 

5-کیفیت دوخت

قطعاً بخشی از این کیفیت در گرو کیفیت و دوخت لباس کار است، که می بایست دارای دوخت های متناسب با لباس و مقاوم در برابر پارگی و آسیب باشد. همچنین بر اساس شرایطی که افراد از آن استفاده می نمایند و احتمال آسیب به لباس است می بایست مقاومت بالاتری داشته باشند تا بتوان از آن در طولانی مدت استفاده نمود. اگر کیفیت و مرغوبیت دوخت لباسکار با توجه به حجم فعالیت کاری کم و پایین باشد، خیلی زود مجبور به تعویض آن میشوید و باید هزینه مضاعف بپردازید. به علت شرایط ویژه ای که از لباس کار استفاده می شود می بایست دارای استانداردهای لازم و کیفیت بالا باشد، لذا خرید خود را حتما از شرکت های معتبر انجام دهید.

انواع پارچه های مناسب لباس کار

1-پارچه ترگال ساده

برای لباس فرم مدارس و مهد کودک ها، یونیفرم اداری، لباس پرسنلی شرکت ها، رستوران ها و فروشگاه های بزرگ و کوچک است. پارچه ترگال ساده با وزن تقریبی ٢۴٠ گرم و عرض ١۵٠ سانتی متر است. این نوع پارچه دارای کالیته با بیش از 100 رنگ متنوع است.

2- پارچه کجراه پلی استر ویسکوز

پارچه ترگال کجراه در لباسکار آنقدر پر مصرف است که به پارچه لباس کاری شهرت دارد. پارچه کج راه با این الیاف، گرماژی معادل 260 الی 280 گرم دارد و به خاطر ضخامت و تراکم بافت بیشتر، مقاومت کششی بالاتری نسبت به ترگال ساده دارد.

3- پارچه لباس کار و کجراه 70-30

در بازار پارچه های کجراه پنبه ای 30-70 در دو نوع وجود دارد: 1-پارچه های کجراه 30 درصد پنبه و 70 درصد پلی استر 2-پارچه های کجراه 70 درصد پنبه و 30 درصد پلی استر در برخی از کارخانجات پارچه ها را با نسبت 80-20 تولید میکنند. بدین معنی که شامل 80 درصد پنبه و 20 درصد پلی استرهستند. گرماژ این نوع از پارچه به صورت میانگین بین 300 تا 480 گرم می باشد.

استاندارد و قوانین مختص لباس‌کار

 

کلیه اعضای مشغول به کار در انواع مختلف مراکز خدماتی، تولیدی و… باید با لباس کار مناسب شغل خود در محل کار حاضر شوند، لباس‌کار به عنوان یک وسیله فردی و شخصی معرفی می‌شود و از اهمیت ویژه‌ی برخوردار است.

اصولا لباس‌کار هر شخص پوششی می‌باشد جهت نشان دادن شغل و یک شکل و یکسان بودن گروه شغلی در محیط فعالیت و جدا کردن هر گروه شغلی با ترکیب رنگ و مدل های مختلف، که جدا از این با یک پوشش کامل دست، پا و بدن را در مقابل شرایط خطرناک محیط حفظ می‌کند.

لباس کار باید مطابق با استانداردها و نیازهای ایمنی و کاری مخصوص هر صنعت باشند.

برای تولید لباس، شما نیاز به موارد زیر دارید:

 

مواد اولیه: برای تولید لباس کار، شما به موادی نظیر پارچه‌های مقاوم در برابر شرایط کاری، زیپها، دکمه‌ها، و تریم‌ها نیاز دارید.

الگوها و قالب‌ها: برای برش مواد اولیه به شکل صحیح و دقیق، الگوها و قالب‌های متناسب با مدل‌های لباس کار لازم است.

ماشین‌آلات نساجی: برای دوخت و تولید لباس‌ها نیاز به ماشین‌آلات نساجی مناسب دارید، از جمله دستگاه‌های دوخت، دستگاه‌های سیلی و دیگر وسایل مرتبط.

نیروی کار: اپراتورها و تکنسین‌های ماهر برای دوخت و تولید لباس کار بسیار مهم هستند.

مدیریت تولید: برای مدیریت مواد اولیه، تولید و کنترل کیفیت لباس‌های کار، یک سیستم مدیریت کارآمد لازم است.

رعایت استانداردها: لازم است که تمامی محصولات شما با استانداردهای ایمنی و کیفیت مرتبط با صنعت و محیط کاری مطابقت داشته باشند.

بازاریابی و فروش: پس از تولید، شما نیاز به بازاریابی و فروش محصولات خود دارید تا به مشتریان پتانسیل دسترسی پیدا کنید.

لباس کار مناسبت فصل تابستان کدام است؟

لباس کار مناسب تابستان یکی از لوازم ضروری و وسایل حفاظتی برای افراد شاغل در محیط‌های گرم و مرطوب میباشد. لباس کار باید  متناسب با محیط کار باشد. با نزدیک شدن فصل تابستان و گرم شدن هوا، برای حفظ سلامتی بدن در مقابل تعریق و حرارت بالای محیط و بالا رفتن میزان کارایی کارکنان، باید از لباس مناسب فصل استفاده شود. این نوع از لباس‌های کار، به‌صورت  آستین کوتاه و با الیاف نخی تولید می‌شود.

در بسیاری از مناطق صنعتی دمای هوا در تابستان به بالای 40 درجه می رسد و استفاده از لباسکار مناسب فصل گرما می تواند شرایط کاری را  راحت تر کند .شرکت الیاف ترمه اسپادانا با تولید و دوخت انواع لباس کار مناسب فصل تابستان می تواند در تهیه و خرید لباس مناسب تابستان به شما کمک کند .

خصوصیات لباس کارهای صنعتی:

وِیژگی های کلی لباس کارهای صنعتی:

1-مناسب برای کار در محیط های گرم و سرد متناسب با محیط کاری
2-راحتی پوشش و سایزمناسب
3- مقاوم در برابر پاشش مواد مذاب
4- مقاوم در برابر برخورد اجسام و فشار
5-مقاوم در برابر اجسام نوک تيز و برنده
6- مقاوم در برابر مواد شيميايي خطرناک
7- مقاوم در برابر مواد راديو اكتيو
8-دارای ثبات سایشی و ثبات رنگ
9-کیفیت و جنس مناسب
10-استحکام و طول عمر بالا
11-عدم تغییر کیفیت در برابر شست و شو

بیشتر بخوانید

سوالات متداول لباس کار

 

قیمت در بازار بسیار متنوع است؛ چرا که عوامل زیادی در قیمت آن تاثیر دارند. برخی از مهم‌ترین عوامل موثر شامل جنس پارچه، مدل ، برند لباس، کیفیت دوخت، استایل و زیبایی لباس کار هستند.

اگر قصد خرید عمده  لباسکار را دارید و یا تقاضای دوخت سفارشی از محصولات ما یا هر نوع محصولی را دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

جنس پارچه ی لباس کار هم میتواند به صورت ترکیب شده از الیاف طبیعی باشد و هم می تواند به صورت ترکیب شده از الیاف طبیعی و مصنوعی باشد و در بعضی موارد کلا از الیاف شیمیایی و صنعتی تولید می شود .

این عبارت بدین معنا است که این محصول موجودی در انبار ندارد اما اگر جز فروشندگانی هستید که قصد خرید عمده این
محصول را از ما دارید برای شما این محصول قابل تولید است که برای اطلاعات بیشتر باید با ما از طریق کارشناسان در ارتباط باشید.

مشاوران ما

فرزاد محمدی
شرکت الیاف ترمه اسپادانا متخصص در زمینه تولید لباسکار صنعتی در انواع مدل ها و بر اساس استانداردهای روز دنیا آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز است. جهت خرید و مشاوره در خصوص مدل و قیمت لباسکارها می توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.
فرزاد محمدی
کارشناس ارشد فروش

با ما در ارتباط باشید